Article

Vizitë në Parkun Arkeologjik ULPIANA⏳

03 Tetor 2019

Gjatë këtyre dy ditëve në kuadër të lëndës së Historisë, nxënësit e klasëve të 8-ta dhe 9-ta vizituan lokalitetin e Ulpianës antike, ku u njoftuan nga afër për rëndësinë dhe vlerat arkeologjike të Ulpianës.
Gjithashtu nxënësit vizituan edhe resortin Vali Ranch, ku patën mundësinë të argëtohen edhe me lojën e golfit dhe kalërim me kuaj🐎.

Galeria
Të ngjashme
 • Transporti shkollor

  20 Janar 2021

  Card Image

  The British School of Kosova ofron siguri të lartë të transportit për nxënësit e shkollës. Transporti shkollor është i organizuar në një nivel të lartë me kushtet më ...

  Më shumë
 • Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë

  18 Janar 2021

  Card Image

  Sot filloi gjysmëvjetori i dytë. Me shpresën se ky vit do të jetë më i mirë se viti që shkoi, ju urojmë shumë shëndet, mbarësi e suksese nxënësve tanë!

  Më shumë
 • Nxënësja e The British School of Kosova, Lea Nobërdaliu, shpërblehet me çmimin Vullnetarja e Vitit 2020.

  19 Dhjetor 2020

  Card Image

  Më shumë