Article

Gara e gërmëzimit “Spelling Bee”

11 Dhjetor 2019

Nxënësit e shkollës sonë edhe këtë vit po marrin pjesë në garën e gërmëzimit “Spelling Bee” të organizuar nga Korpusi i Paqes në Kosovë. Prandaj, ne sot në shkollën tonë mbajtëm “Local Bee” dhe me ndihmën e vullnetarëve të Korpusit të Paqes zgjodhëm fituesit. Ne dëshirojmë të falënderojmë të gjithë nxënësit që morën pjesë dhe arsimtaren e tyre të gjuhës angleze që iu ndihmoi nxënësve të ushtrojnë për garën. Shkolla u dëshiron fituesve fat në Mars, kur ata do të përfaqësojnë BSK-në, në “Regional Bee”.

Galeria
Të ngjashme
 • Kanina Sheremeti, morri pjesë në Garat Ndërkombëtare të Pianos “Musical Lace” në Idrija, Slloveni

  21 Prill 2021

  Card Image

  Nxënësja e klasës së tretë, Kanina Sheremeti, morri pjesë në Garat Ndërkombëtare të Pianos “Musical Lace” në Idrija, Slloveni. Kanina doli fituese e çmimit të dyt...

  Më shumë
 • Aktivitet në klasën parafillore për stinën e Pranverës

  21 Prill 2021

  Card Image

  Më shumë
 • Mësimi në distancë

  16 Prill 2021

  Card Image

  Po vazhdon mësimi në distancë në shkollën e mesme të lartë (klasat 10-12).

  Më shumë