Article

Gara e gërmëzimit “Spelling Bee”

11 Dhjetor 2019

Nxënësit e shkollës sonë edhe këtë vit po marrin pjesë në garën e gërmëzimit “Spelling Bee” të organizuar nga Korpusi i Paqes në Kosovë. Prandaj, ne sot në shkollën tonë mbajtëm “Local Bee” dhe me ndihmën e vullnetarëve të Korpusit të Paqes zgjodhëm fituesit. Ne dëshirojmë të falënderojmë të gjithë nxënësit që morën pjesë dhe arsimtaren e tyre të gjuhës angleze që iu ndihmoi nxënësve të ushtrojnë për garën. Shkolla u dëshiron fituesve fat në Mars, kur ata do të përfaqësojnë BSK-në, në “Regional Bee”.

Galeria
Të ngjashme
 • Transporti shkollor

  20 Janar 2021

  Card Image

  The British School of Kosova ofron siguri të lartë të transportit për nxënësit e shkollës. Transporti shkollor është i organizuar në një nivel të lartë me kushtet më ...

  Më shumë
 • Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë

  18 Janar 2021

  Card Image

  Sot filloi gjysmëvjetori i dytë. Me shpresën se ky vit do të jetë më i mirë se viti që shkoi, ju urojmë shumë shëndet, mbarësi e suksese nxënësve tanë!

  Më shumë
 • Nxënësja e The British School of Kosova, Lea Nobërdaliu, shpërblehet me çmimin Vullnetarja e Vitit 2020.

  19 Dhjetor 2020

  Card Image

  Më shumë