Article

Njoftimi me festat e fundivitit në Gjermani

26 Dhjetor 2019

Në kuadër të aktiviteteve në lëndën e gjuhës gjermane, me temën „Njoftimi me festat e fundivitit në Gjermani“, nxënësit e klasave të VI-ta kishin mundësinë t’i zbukurojnë vet biskotat e quajtura në gjermanisht „Plätzchen“.
Në Gjermani kjo është nje traditë që nxënësit së bashku me mësimdhënësen të mësojnë si të gatuajnë dhe të zbukurojnë biskota.
Përveç mësimit se si t’i gatuajnë biskotat, ata u kënaqen edhe me shijimin e tyre.

Galeria
Të ngjashme
 • Transporti shkollor

  20 Janar 2021

  Card Image

  The British School of Kosova ofron siguri të lartë të transportit për nxënësit e shkollës. Transporti shkollor është i organizuar në një nivel të lartë me kushtet më ...

  Më shumë
 • Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë

  18 Janar 2021

  Card Image

  Sot filloi gjysmëvjetori i dytë. Me shpresën se ky vit do të jetë më i mirë se viti që shkoi, ju urojmë shumë shëndet, mbarësi e suksese nxënësve tanë!

  Më shumë
 • Nxënësja e The British School of Kosova, Lea Nobërdaliu, shpërblehet me çmimin Vullnetarja e Vitit 2020.

  19 Dhjetor 2020

  Card Image

  Më shumë