Article

Vajzat e BSK-së treguan edhe një sukses tjetër në fushën e sportit 

12 Prill 2019

Tetë shkolla të komunës së Prishtinës ishin pjesëmarrëse në garën e volejbollit të mbajtur nga federata “Sporti Shkollor” në Prishtinë. Me këtë rast ekipi i vajzave të BSK-së në volejboll arriti edhe një sukses tjetër, duke u rënditur si fituese të vendit të dytë.

Mësimdhënësja e lëndës së Edukatës Fizike në BSK, Arbnore Perquku theksoi se edhe pse ishte hera e parë që ekipi i volejbollit u përfaqësua në këtë garë, vajzat treguan aftësi të jashtëzakonshme gjatë lojës.

Galeria
Të ngjashme
 • Nxënësit e klasëve të pesta vizituan Parkun Arkeologjik Ulpiana.

  20 Tetor 2020

  Card Image

  Nxënësit e klasëve të pesta vizituan Parkun Arkeologjik Ulpiana. Vizita ishte me karakter arsimor përmes të cilës ata forcuan njohuritë e tyre në lëndën e Historisë. At...

  Më shumë
 • The British School of Kosova filloi sot vitin e ri shkollor 2020/2021

  14 Shtator 2020

  Card Image

  The British School of Kosova filloi sot vitin e ri shkollor 2020/2021 por në rrethana të pazakonta, me rregulla dhe kujdes të shtuar. Në ceremoninë hapëse të vitit të ri s...

  Më shumë
 • Intervista e Drejtoreshës Diana Qarkaxhija dhënë për RTK

  02 Shtator 2020

  Card Image

  Falë kushteve dhe hapësirës që The British School of Kosova, e ka në dispozicion, ne kemi bërë të gjitha përgatitjet sipas parametrave të kërkuara për mbrojtje nga infe...

  Më shumë