Article

Sfidë e shëndetshme me Fresa

21 Prill 2020

Ushqimi i shëndetshëm është një mënyrë e jetës, prandaj është e rëndësishme vendosja e rutinave që janë të thjeshta, realiste dhe përfundimisht të jetueshme. Është zgjidhja më e mirë për trupin tonë. Është jetike për shëndet të mirë dhe mund të zvogëlojë rrezikun e gjendjeve të shumta shëndetësore kronike. Ndihmon gjithashtu në ruajtjen e një peshe të shëndetshme dhe krijon energji të nevojshme për të shijuar jetën.
Në këtë mënyrë, në bashkëpunim me Fresa, ne sfidojmë studentët tanë të përgatisin këto receta të shëndetshme duke shprehur rëndësinë e kujdesit për shëndetin e tyre.

Receptën mund ta gjeni në linkat e mëposhtëm :

Dreka Alfredo pasta me pule


Dreka vegjetariane

Të ngjashme
 • Transporti shkollor

  20 Janar 2021

  Card Image

  The British School of Kosova ofron siguri të lartë të transportit për nxënësit e shkollës. Transporti shkollor është i organizuar në një nivel të lartë me kushtet më ...

  Më shumë
 • Fillimi i gjysmëvjetorit të dytë

  18 Janar 2021

  Card Image

  Sot filloi gjysmëvjetori i dytë. Me shpresën se ky vit do të jetë më i mirë se viti që shkoi, ju urojmë shumë shëndet, mbarësi e suksese nxënësve tanë!

  Më shumë
 • Nxënësja e The British School of Kosova, Lea Nobërdaliu, shpërblehet me çmimin Vullnetarja e Vitit 2020.

  19 Dhjetor 2020

  Card Image

  Më shumë